Про реорганізацію РК „Волна”

14 квітня 2014 року о 7.00 укр. на частоті 3677 кгц було проведено „круглий стіл” радіоклубу ветеранів радіозв’язку „Волна”. Зареєструвалось наступні члени клубу: UY5XU, UR3GI, UR5GBB, UR6CK, UT0LS, UR6MT, UT8NV. В рамках „круглого столу” було розглянуто наступні питання:

1. Про реорганізацію чи припинення діяльності радіоклубу;

2. Про юридичну реєстрацію діяльності радіоклубу

3. Різне.

Інформацію з першого питання  надали голова Ради клубу В.Яковлєв (UR3GI) та заступник голови В.Марценюк (UT8NV). Перший повідомив, про те що на його адресу надійшли пропозиції не ліквідовувати радіоклуб „Волна”, а продовжити його діяльність у зв’язку із не зовсім коректною поведінкою новообраних 10 березня 2019 року нових керівників радіоклубу М.Железняка (UT4IV) та В.Степаненко (UZ1RR), які спотворили інформацію про діяльність радіоклубу за період з 2012 року, та ліквідували радіоклуб „Волна”, з подальшою реєстрацією нового радіоклубу „Ветеран”. Причому було задекларовано правонаступництво РК „Ветеран” щодо РК „Волна”, хоча такого рішення на „круглих столах” РК „Волна” не приймалось. 

В.Марценюк (UT8NV) повідомив, що на жаль, новообране керівництво РК „Волна”, зареєструвавши новий РК „Ветеран” розпочало його діяльність досить не конструктивно. По-перше, Раді радіоклубу нав’язали вольовим рішенням без обрання нових членів ради та зареєструвавши без обговорення тексту та голосування Статут нового РК „Ветеран”.  По-друге, в члени нового радіоклубу теж без будь-якого обговорення автоматично перенесли весь списочний склад РК „Волна” дописавши до нього, судячи з усього, весь списочний склад РК „Еврика”.  Враховуючи вищевикладене, він вирішив вийти із ради РК „Ветеран”, про що подав відповідну заяву і в результаті отримав досить хамську відповідь та погрози від UT4IV з коментарями від UZ1RR (дивись нижче Про вихід з ради ГО „Радіоклуб Ветеран”). 

В подальшому слово було надано О.Акименко (UR5GBB), який запропонував членам клубу продовжити діяльність РК „Волна” шляхом його юридичної реєстрації на території Генічеського району Херсонської області та проведення перереєстрації його членів без зміни діючого Статуту. Перереєстрація членів РК „Волна”, буде проведена шляхом подачі відповідних письмових заяв із присвоєнням нових членських номерів, причому для колишніх членів радіоклубу та тих, хто перейшов в SK, буде паралельно збережена стара віртуальна нумерація членства.  В подальшому практично усі присутні члени радіоклубу підтримали цю пропозицію, доручивши UR3GI та UR5GBB здійснити усі необхідні кроки з юридичної реєстрації громадської організації „Радіоклуб „Волна”” шляхом повідомлення без створення юридичної особи.

 У різному UT8NV надав інформацію про умови проведення Меморіалу UR107 „Згадаємо друзів...”, який пройде 5 травня з 21.00 до 22.00 укр. на діапазоні 80 метрів та запросив усіх присутніх на круглому столі до участі у цьому заході (інформація наведена в №7 газети на стор 3). Також він повідомив членів клубу про те що, 10 квітня було здано в розсилку через Укрпошту черговий, вже 7-й номер газети „Радіоінформ”.            Инфо UT8NV.

 

 

Полеміка на радіоаматорську тему

 

Про діяльність радіоклубу „Волна”

10 березня 2019 року відбулись загальні збори міжнародного радіоклубу ветеранів радіозв’язку „Волна”. Загальні збори пройшли в режимі „круглого столу” на частоті 3677 кгц і розпочались о 7-й годині укр. Зареєструвались та прийняли участь у „круглому столі”  18 членів клубу.

Повістка дня загальних зборів включала три питання:

1. Інформація про результати проведення „Днів активності до 20-річчя з дати створення клубу”;

2. Звіт голови та членів ради за попередній період діяльності радіоклубу;

3. Вибори членів ради клубу.

Інформацію з першого питання надав заступник голови ради В.Марценюк (UT8NV), який доповів, що участь у ювілейних днях активності взяло 14 членів клубу, які надавали бали на диплом „Волна” (видано 181 диплом) та називали SK позивні на диплом „Пам’ять” (видано 181 диплом).  Були підведені результати першості, які опубліковані в 4 номері газети „Радіоінформ”.

Звіт про роботу ради надав голова ради В.Яковлєв, який повідомив, що кожен рік радою проводились заходи до відзначення річниці клубу, створений та працює сайт клубу, регулярно проводились „круглі столи”.

З третього питання виступив член клубу Желєзняк М Г (UT4IV), який запропонував обрати до складу ради клубу Степаненка В.А, (UZ1RR), Поспелова С.В. (UR8IN), Марценюка В.П. (UT8NV), Яковлєва В.М. (UR3GІ), Желєзняка М.Г. (UT4IV). Пропозиція була підтримана учасниками загальних зборів.

Того ж 10 березня 2019 року відбулось засідання Ради клубу «Волна», на якому розглядали три питання:

1. Вибори голови ради радіоклубу;

2. Розподіл обов’язків між членами Ради;

3.  Про реєстрацію радіоклубу «Ветеран».

Голосування проходило в телефонному  режимі.

1.По першому питанню виступив Степаненко В.А. і запропонував обрати головою Ради клубу Желєзняка Миколу Григоровича, UT4IV. Голосували: за - 4, одноголосно. Головою Ради радіоклубу «Волна» обрано Желєзняка Миколу Григоровича, UT4IV.

2. По другому питанню виступив Желєзняк Микола Григорович і запропонував наступний розподіл обов’язків між членами Ради: Степаненко В.А., UZ1RR, зам. голови Ради клубу, менеджер дипломної програми клубу, секретар клубу; Поспелов С.В., UR8IN, інформаційне забезпечення клубу; Марценюк В.П., UT8NV, інформаційне забезпечення клубу; Яковлев В.М., UR3GІ, ведучий «круглих столів» радіоклубу. Голосували: за - 4, одноголосно.

3. По третьому питанню вирішили доручити Желєзняку М.Г., Степаненко В.А. провести реєстрацію радіоклубу «Ветеран». Голосували: за -  4, одноголосно.

 

Про реєстрацію ГО „Радіоклуб Ветеран”

М.Желєзняк, UT4IV

В міністерстві юстиції України 18 березня 2019 року зареєстрована нова радіоаматорська організація - громадська Організація «Радіоклуб Ветеран». Код ЄДРПОУ 42891152  Вітаю всіх радіоаматорів з цією подією! У нас в Україні довгий час діяв радіоклуб ветеранів «Волна». Зовсім недавно ми відмічали 20 років цієї організації. Але вона не була зареєстрована. В радіоклубі «Волна» 10 років не відбувалися перевибори. Тому 10 березня 2019 року на «крулому столі» була проведена «ротація» Ради клубу і прийнято рішення зареєструвати нову організацію «Радіоклуб Ветеран».

Перед перевиборами в радіоклубі «Волна» була розпочата перереєстрація членів клубу з заміною членських номерів, мотивуючи це втратою зв’язків з радіоклубом багатьма радіоаматорами. На «круглі столи» підходили 2-3 чоловіки. Голова Ради Валерій Яковлєв давно просив його замінити. В Валерія Миколайовича немає Інтернету, а значить він мав обмежені можливості для контактів. Після перевиборів було проаналізовано список членів радіоклубу. Було виділено окремо список радіоаматорів «SK», більше 100 чоловік. Зараз в клубі числиться 300 радіоаматорів. В більшості це Україна, Росія, Білорусь, Польща, Молдова, Німеччина, Прибалтійські країни. Вік багатьох радіоаматорів за 80-90 років. Живі вони, чи ні - ніхто не знає. Про який зв’язок з радіоклубом та участь в «круглих столах» і перереєстрацію може йти мова?! Я вважаю, що членство в радіоклубі повинно бути пожиттєвим і закріплені членські номери також.

Тому першим кроком нове керівництво клубу  відмінило перереєстрацію і залишило старі номери. Список членів радіоклубу скоро можна буде переглянути всім охочим. З метою підняття активності «Радіоклубу Ветеран», ми прийняли рішення знизити вік вступу до 40 років і стаж в ефірі до 20 років. Всіх членів радіоклубу ветеранів «Волна» рішенням нового керівництва клубу зараховано в «Радіоклуб Ветеран» зберігши їх членські номери пожиттєво. Для вступу в новий радіоклуб відкрито новий список, починаючи з 500 номера. На даний період вже подали заяви про вступ до клубу 175 радіоаматорів (?!!!), яких буде включено до нового списку. Для плідної роботи в клубі потрібно організувати роботу «круглих столів» в першу та третю середу кожного місяця на частоті 3627 кгц. о 7.00 укр., на яких розглядати питання вступу до радіоклубу та інші організаційні питання.

У заявах про членство в "Радіоклуб Ветеран" необхідно обов'язково вказувати: прізвище, ім'я, по батькові; число, місяць, рік народження; позивний; просто вказати рік виходу в ефір особистим позивним; номер телефону для контактів з керівником радіоклубу. Висвітлювати всі питання по радіоклубу на Українському Радіопорталі, в журналі «Радон», в газеті «Радіоінформ».

Пишіть: ut4iv@ukr.net дзвоніть по телефону 050-146-78-05. 

   

Про вихід з ради ГО „Радіоклуб Ветеран”

В.Марценюк, UT8NV:

На жаль, робота Ради нового „Радіоклубу Ветеран” розпочалась із прийняття  керівництвом клубу певною мірою цілої низки волюнтаристичних рішень, оскільки більшість з них Радою клубу не розглядались і голосування по них не проводилось. На останньому „круглому столі” 24 березня 2019 року було оголошено про додаткове введення до складу Ради клубу двох нових членів  ради та прийняття в склад клубу 175 радіоаматорів. Ці питання теж радою не розглядались і рішення по них не приймались.

До усього того, перед проведенням реєстрації Статуту радіоклубу я звернувся до голови ради із низкою зауважень, більшість з яких, на жаль, в прийнятій редакції Статуту не були враховані і радою не обговорювались та не голосувались. Ось ці пропозиції:

1. В пункті 2.2 Статуту вказано, що радіоаматор може бути прийнятий у члени клубу в ефірі тільки назвавши свої персональні дані. Це протирічить п.4 Статуту і Закону України «Про захист персональних даних». Від кандидата на вступ повинна бути персональна письмова заява із своїм особистим підписом з проханням прийняти його у члени клубу та згодою на використання його персональних даних.

 2. Формування реєстру членів нового радіоклубу є по своїй суті перереєстрацією членів клубу «Волна» і не може супроводжуватись їхніми попередніми членськими номерами. Інакше виникне питання у перевіряючих органів – хто ж знаходиться на місцях номерів членів прописаних (чи пропущених) у реєстрі і де від них відповідні заяви?!!! Це може бути розцінено, як фальсифікація інформації.

 3. Окреме питання стає щодо реєстрації SK членів клубу „Волна”. Це взагалі неможливо, оскільки заяв від них вже не отримаєте, і в Реєстр теж не маєте права їх включати.

4. Прописаний порядок прийняття рішень, наприклад, загальними зборами  з присутністю половини членів організації викликає певний сумнів в його реалістичності, оскільки навіть електронне голосування не усім членам клубу доступне (а для легітимності потрібне матеріалістичне підтвердження факту голосування члена клубу за те, чи інше рішення). При кількості членів більшому 100 це практично буде неможливо реалізувати.

5. Відносно прийняття рішень по змінах до Статуту та у зв’язку із припинення діяльності юридичної особи, то наскільки мені відомо, на зборах повинно присутніми бути три четвертих від реєстрового складу,  а не просто присутніх (наприклад, 4 члени присутні і 3 проголосувало «за» - рішення прийнято)?!!!

Враховуючи вищевикладене я прийняв рішення про вихід із складу ради „Радіоклубу Ветеран”. Втім, це моє особисте рішення не буде впливати редакційну політику газети щодо розміщення матеріалів про подальшу діяльність новоствореного радіоклубу.

 А ось дуже цікава (якщо не сказати, дещо хамська) реакція на мою критичну заяву про вихід із складу ради від голови ради новоствореного радіоклубу „Ветеран” пана М.Г.Железняка (подається без купюр за інфо з сайту uarl.com.ua, до речі, текст моєї заяви там не оприлюднювався, що вказує на явну заангажованість адміністратора  сайту UZ1RR (дивись вступ до нижченаведеного матеріалу).

                   

Вступ до теми від UZ1RR: Перед тим, як будете читати відповідь М.Г.Железняка, хочу задати пану Марценюку запитання. Пане Марценюк! Скажіть, будь ласка, чи є в українській мові слово ВОЛНА??? Чи вважаєте Ви, що стара назва клубу це архаїка від совка? Оце і є та крапка над "і", яка повинна поставити Вас на місце/ І ще одне. Перестаньте скиглити та згадувати щось про Український ветеранський "Радіоклуб ВЕТЕРАН". Краще займіться ВРЛ, у якої нема майбутнього в апріорі.   73! UZ1RR.

 

Остання відповідь

голови ради ГО "Радіоклуб Ветеран" Миколи Железняка UT4IV на скиглення В.Марценюка, UT8NV

Шановні радіоаматори! Вважаю своїм обов’язком проінформувати Вас про події останніх днів. Вчора відбулася телефонна розмова з Яковлевим В.М. UR3GI, членом ради громадської організації «Радіоклуб Ветеран», в якій він повідомив, що йому телефонують радіоаматори і прохають відновити працю радіоклубу «Волна». 

Сьогодні Марценюк В. П., також член Ради нашого радіоклубу, розіслав 2 електронні листи багатьом радіоаматорам. В першому листі він запрошує прийняти участь у «круглому столі» радіоклубу «Волна» (середа 3 квітня 2019 року, частота 7077, початок запису 9.30 укр, початок роботи 10.00 укр. - прим. UT8NV). У другому листі він піддає критиці діяльність Ради «Радіоклуб Ветеран» і заявляє про вихід із складу Ради клубу. 

Я нагадаю, що від конференції, на якій відбулася «ротація» Ради радіоклубу «Волна», пройшло 15 днів, а від реєстрації Громадської Організації «Радіоклуб Ветеран» пройшло 10 днів. Я рахую, що це сплановані провокаційні дії, цілі яких нашкодити новій організації. Я хочу нагадати всім і Марценюку також, що при реєстрації «Радіоклуб Ветеран», були включені до Реєстру, як засновники, 3 радіоаматори. Це Голова Ради, його замісник і член Ради, які автоматично увійшли в Раду «Ветеран». В Статуті прописано зміни по вступу в радіоклуб, вік не менше 40 років, та стаж праці в ефірі не менше 20 років. Крім того, реєстрація в Міністерстві Юстиції, це не «хотелки» Марценюка, а конкретні юридичні кроки чинного законодавства. Всі його пропозиції були просто відкинуті (?!!!). Чомусь Яковлев і юридично «підкований» Марценюк за 20 років так і не спромоглися зареєструвати радіоклуб, та налагодити працю в радіоклубі, а «палки в колеса» - будь ласка. 

Я думаю, що радіоаматори змінять своє відношення до нього, та його газети (а хіба це справа страшно ображеного Железняка?!!! - прим. ut8nv). Я сьогодні відмовився отримувати його газету і буду запрошувати своїх друзів, та членів радіоклубів це зробити (а ось і справжнє лице UT4IV – прим. ut8nv). Палки бувають з двома кінцями. Вони організували перереєстрацію радіоклубу «Волна» зі зміною членських номерів. Записалося 60-70 чоловік, а решту планували просто видалити із списку. Але наші дії порушили їхні плани по знищенню радіоклубу «Волна».

На цей час подали заяви в «Радіоклуб Ветеран» 191 радіоаматор. Це радіоаматори з Чехії, Англії, з Львівської обл.,Київської обл., Запорізької обл., Дніпропетровської обл., та інших областей. А значна більшість,160 чоловік, це ветерани Громадської Організації «Радіоклуб Евріка», яких я знаю 22 роки і яким я дав путівку в радіоспорт. Вони і я маємо на це всі права. Цих людей підтримали всі члени Ради, окрім Яковлева і Марценюка. Всі списки зараз опрацьовуються в іншому форматі і будуть у вільному доступі. 

Щодо Заяв про вихід Яковлева и Марценюка із членів Ради «Радіоклуб Ветеран», ми найближчим часом задовольнимо їх прохання. Члени Ради повинні працювати, а не заважати. Було великою помилкою їх обрання. А на помилках вчаться.  Я запрошую до праці в Раді клубу енергійних і ділових радіоаматорів з інших областей. Пропозиції будуть розглянуті.

03 квітня 2019 року о 7.00 годині ранку на частоті 3627 кгц. відбудеться «круглий стіл», та збори членів Громадської Організації «Радіоклуб Ветеран». Члени радіоклубу «Волна» автоматично увійшли в новий радіоклуб зі своїми старими номерами.

З повагою до всіх радіоаматорів, голова ради «Радіоклуб Ветеран» Желєзняк Микола Григорович, UT4IV26 03 2019

 

От Редсовета электронного журнала «Радон»

Юридическая регистрация клуба «Ветеран» вызвала подъем активности и клуба «Волна». Теперь каждый может выбирать в каком из них тот или иной радиолюбитель будет состоять (или в обоих). Давайте не делать из этого трагедию. Жизнь продолжается, а с ней и забота о наших старейшинах. Пусть радиоволны продолжают крепить дружбу! Лишних клубов в поддержку ветеранов не бывает.