Національна поліція ігнорує Закони України

 

  Валерій Марценюк

 

Шановні громадяни України! Якщо ви маєте якусь надію на беззастережне виконання Законів України представниками Національної поліції, чи Прокуратури, чи навіть судів, то не дуже обнадіюйтесь – це не для нас, простих громадян. Або може існує якась відповідальність цих органів за порушеннями законів України? Ці питання редакція газети „Радіоінформ” ставила у своїх запитах до керівника національної поліції Хатії Деканоідзе, Генерального прокурора України Юрія Луценко і нарешті до Голови Верховної ради України Андрія Парубія. Суть питань, які ставились у запитах майже детально описана у нашому попередньому матеріалі  „Для кого Закон писано?!” (читати за адресою http://radioinform.vn.ua/analityka/214.html  ).

 І от що з цього приводу у частині парламентського контролю за дотриманням законодавства на запит редакції газети „Радіоінформ” відповідає Комітет Верховної ради з питань забезпечення правоохоронної діяльності:

=За результатами повiдомляємо наступне. Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної дiяльностi здійснює свою діяльність відповідно до Закону України „Про комітети Верховної Ради України” та Постанови Верховної Ради України  22-VШ вiд 4 грудня 2014 року «Про перелік, кількісний склад i предмети відання комітетів Верховної Ради України восьмого скликання». До предметiв вiдання Комiтету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності не входить надання вказівок чи доручень органам Нацiональної полiцiї України щодо вчинення процесуальних дiй, бiльш того, - подібне втручання в діяльність Національної поліції с неправомірним.

Поряд з цим, вiдповiдно до пункту 1 частини 1 статгi 14 Закону України «Про комітети Верховної Ради України» Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності виконує контрольну функцію, що полягає, зокрема, в аналiзi практики застосування законодавчих актів у діяльності органів державної влади, їх посадових осіб з питань, віднесених до предмету вiдання Комiтету.

На виконання вищезазначеної функції та у зв’язку з численними, аналогiчними Вашому, зверненнями громадян, Комiтетом 18 сiчня 2017 року був направлений лист до Національної поліції України щодо аналізу практики застосування положень Кримінального процесуального кодексу України у практичний діяльності органів Національної поліції, зокрема статті 214 Кримінального процесуального кодексу України, яка зобов’язує слідчого прокурора невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, внести вiдповiднi відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. За результатами аналізу право застосовної практики з цього питання, народними депутатами України Комітету, як суб’єктами права законодавчої iнiцiативи, будуть прийнятi вiдповiднi рішення щодо i врахування в законотворчій діяльності та виконання контрольних функцій Комітету.       З повагою Голова Комiтету - А.А. Кожемякін.=

Ото, виявляється, увесь парламентський контроль за „численними” порушеннями положень Кримiнального процесуального кодексу України. І він полягає тільки в „...аналiзi практики застосування законодавчих актів...”. А де ж тут відповідальність винних осіб за такі порушення, що у багатьох випадках підпадають навіть під класифікацію статей 365 та 366 КПКУ. Як бачимо - відповідальності жодної! І це відбувається у Парламенсько-президентській республіці, де парламент за визначенням повинен не тільки здійснювати такого типу ефемерний „контроль”, а й давати доручення з притягнення до відповідальності винних осіб (перш за все керівників відповідних правоохоронних відомств, які керують діяльністю підпорядкованих їм структур)!!!!!!  

 

Редакційний аналіз матеріалів взаємодії редакції газети „Радіоінформ” із правоохоронними органами України (національна поліція, прокуратура, судові інституції) та парламентською гілкою влади (комітет із питань законодавчого забезпечення правоохоронної дiяльностi .

 

 

  Рейтинг@Mail.ru